Xiaomi, Xiaomi Automobile duyurusunu yaparak sektöre giriş yapıyor.

Daha önce elektrikli araçlar üzerinde çalıştığını bildiren Xiaomi, şimdi resmi olarak Xiaomi Automobile’ı duyurdu. Mart ayında araç sektörüne girmeye hazırlandığını söyleyen Reuters’den sonra şirket şimdi durumu netleştirdi. Xiaomi’nin araç sektörüne girmesiyle rakip sayısı artıyor.

Hong Kong Borsa’sına açıklama yapan Xiaomi, açıklama sonrası otomobil sektörüne giriş yaptığını duyurdu. Business Insider’ın paylaştığı rapora göre Xiaomi’nin CEO’su ve kurucu ortağı Lei Jun bireysel olarak da bir otomobil şirketi kurduğunu paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre adı Xiaomi Automobile olan şirketin yasal işlemleri tamamlandı.

Xiaomi Automobile Elektrikli Araç Olacak

Şirketin otomobil tarafında Lei Jun aktif bir rol oynarken, şirkette şimdilik 300 çalışan mevcut. Çinli bir şirket olan Xiaomi Automobile, sektöre girmesi ile birlikte elektrikli araçlar konusunda rekabeti artıracağı düşünülüyor. Sektörde olması konuşulan Apple Car ise heyecanla bekleniyor.

Şirkete yaklaşık 20 bin kişi başvuru yaparken bunlardan sadece 300 kişinin seçildiği açıklandı. Sıfırdan bir elektrikli araç üretimi yapacak olan Xiaomi Automobile’ın CEO’su Lei Jun yaptığı açıklamada: “Karar, tüm ortaklarımız arasında sayısız müzakere turundan sonra alındı ve bu, hayatımın son büyük girişimcilik projesi olacak. Tüm kişisel itibarımı ortaya koymaya ve akıllı elektrikli aracımızın geleceği için savaşmaya hazırım!’’ dedi.

Ana Sayfa

Yorum Bırakın