Pedal Commander, gaz pedalındaki gecikmeleri ortadan kaldırır. Günümüzde araçlar genel sürücü seviyesine uygun olarak standart koşullara uyum sağlamak amacı ile tasarlanmaktadır. Pedal Commander ise, gaz kelebeği kontrolünün yazılımını değiştirerek, kelebeğin tepki vermesini en mükemmel konuma getirir ve duraklamaları ve gecikmeleri yok eder. Bu durum bazı araçlara göre gereklilik arz ederken, bazıları için konfor unsuru olarak karşımıza çıkar.

Pedal Commander Özellikleri Nelerdir?

Gaz pedalınızdaki gecikmeye son vermenizi sağlayan Pedal Commander’ın özellikleri şunlardır;

 • Gaz pedalındaki gecikmeleri yok eder.

Pedal Commander, elektronik gaz pedal sisteminin zorluklarından aracınızı kurtarırken, motorunuzun daha hızlı bir şekilde tepki vermesini sağlar.

 • Her araca özel olarak tasarlanır.

Aracınızın model, marka, şanzıman, motor ve yakıt tipine göre özel olarak tasarlanan yazılım, tam verim almanızı sağlar.

 • Kullanıcı dostu arayüze sahiptir.

Pedal Commander Eco, City, Sport ve Sport+ olarak 4 ayrı mod ile kullanıcılarına hizmet verirken, her bir modun kendi içerisinde 8 ince ayar özelliği de bulunur.

 • Kolay bir kuruluma sahiptir.

Pedal Commander’ı 10 dakika gibi kısa bir zaman diliminde aracınıza hızlı ve kolay bir şekilde rahatlıkla kurabilirsiniz.

 • En üst kalite bileşenlerinden oluşmuştur.

Pedal Commander, 3M yapışkan tutucu, tamamen orijinal bağlantı malzemeleri ve yüksek performans işlemci gibi kaliteli bileşenlerden meydana gelmektedir.

 • 2 yıl ürün garantisine sahiptir.

Pedal Commander üst düzey ürün kalitesi ile birlikte, kullanıcılarına %100 geri iade ve tam ürün değişimi garantisi sunar.

Pedal Commander Modları Nelerdir?

Daha keyifli bir sürüş deneyimi sağlayan Pedal Commander’ın modları aşağıdaki gibidir;

 • Eco (Güvenli Mod)

Eco (Güvenli Mod) ile aracınızın gaz tepkisini dilediğiniz oranda, standart halinden daha aşağıda kullanmanıza olanak tanır.

 • City (Şehir Modu)

City (Şehir Modu) aracınızın şehir trafiği gibi yoğun ancak seri sürüş istediğiniz yerlerde gaz tepkisini artırır.

 • Sport (Spor Modu)

Şehirler arası sürüşler için tavsiye edilen Sport (Spor Modu), aracınızı daha seri ve rekabet moduna getirir.

 • Sport+ (Yarış Modu)

Genellikle uzun yolda kullanılan Sport+ (Yarış Modu), aracınızın tüm gücünü maksimum gaz tepkimesine ayarlar.

Pedal Commander Mod

Neden Pedal Commander?

Günümüzde teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte araçlar da her yıl değişiyor. Bir zamanlar mekanik olarak kontrol edilen sistemler artık aracın bilgisayarı tarafından kontrol ediliyor. Bu tür yeni sistemlerden biri de sürücü teli olarak tanımlanan Elektronik Gaz Kelebeği Kontrolüdür(ETC). ETC, gaz pedalını gaz kelebeğine elektronik olarak bağlarken, aynı zamanda mekanik bir bağlantının yerini alan otomobil teknolojisi olarak karşımıza çıkar. Genellikle tipik bir kablolu sürüş sisteminin 3 ana bileşeni vardır ve bu bileşenler; gaz pedalı modeli, güç aktarma/motor kontrol sistemi (PCM/ECM) ve elektrikle açılıp kapanan bir gaz kelebeği motor olarak ayrılmıştır. ETC ayrıca motor üzerindeki basınç seviyesini düşürmek için daha düşük ağırlık, daha kolay zaman kontrolü, esneklik için daha iyi yerleştirme ve yakıt ekonomisini iyileştirmeye yardımcı olma gibi çeşitli avantajlar sağlar. Ancak bu noktada bazı sınırlandırmalar da mevcuttur.

Sınırlandırmalar içerisinde yer alan dezavantaj, gaz kelebeği tepki süresinin oldukça yavaş olmasıdır. Üreticiler gaz kelebeğini üretirken 2 şekilde sınırlar. İlk olarak, gaz kelebeği gövdesinin ne kadarının açılacağını belirlerler. Örneğin, gaz pedalının sonuna kadar bastığınızda ECM ancak %80 açılacaktır. İkinci olarak da, program gaz kelebeği gövdesinin ne kadar bir hızda açılacağına karar verir. Sonuçta, gaz pedalını ne kadar hızlı bir şekilde kullandığınızın bir önemi olmazken, ECM sinyalin hızını kontrol ederek ayağınızın gaz kelebeği gövdesinin daha fazla hızlanmasına izin vermez.

Pedal Commander ise bu noktada devreye girerek sorunu çözer. Ürün, pedal konum sensörlerinde ECT sistemi ile sınırlı olarak bağlanır ve PPS’de bulunan bilgileri almak ve yüksek hızlı bir kontrol devresinde derlemek için tasarlanır. Bu bilgiler doğrudan ECU’ya gönderilirken, gaz kelebeği plakasını açmaya yönelik sinyalin gönderiminden önce bilgisayarın yapacağı birkaç kontrol atlanabilir. Sistemin böyle işleyişi, gaz pedalındaki gecikmeyi ortadan kaldırır ve motorunuzun daha hızlı bir şekilde tepki vermesini sağlar. Sonuç olarak bu durum, gaz pedalınızı daha sportif bir hissiyat haline getirir ve gaz kelebeği üzerinde tam kontrole sahip olmanıza yardımcı olur.

Pedal Commander’ın Avantajları Nelerdir?

Sürücülere gaz pedalı hassasiyeti üzerinde tam kontrol sağlayan ve gaz pedalındaki gecikmeleri ortadan kaldıran Pedal Commander’in bazı avantajları aşağıdaki gibidir;

 • Aracınızın tepkisini istediğiniz zaman istediğiniz gibi yapma yeteneği verir.
 • Artmış olan gaz tepkileri, yakıt miktarını artırmaz.
 • Aracınızın gaz yeme karakterini değiştirerek, daha keyifli bir sürüş ve gecikmesiz bir hızlanma sağlar.
 • Egzoz gaz sıcaklığına etki etmediğinden dizel araçlarda emisyon seviyesini yükseltmez.
 • Sürücülerin 4 farklı mod ile sürüş kalitesini yükseltirken, araç sürüş konforunu mükemmele yükseltir.
 • Aracın torkunu sabit tutarken, sürücüye verdiği hissiyatı en üst seviyeye taşır.
 • Gaz pedalı sinyalleri anında iletildiğinden aracın daha hızlı hareket etmesini sağlar.
 • Modern motorun gecikmeli tepkileri ortadan kalkarken donanım açısından aracın orijinal ekipmanına ve yazılımına bir müdahalede bulunmaz.
 • Her bir araç farklı parametrelere sahip olduğundan, her araca özel olarak hazırlanır.
 • Mobil uygulaması sayesinde size kolaylık sağlar.

Ana Sayfa

Yorum Bırakın